Az üres fészek szindróma
Egy 50-es éveit élő nőnek az üres fészek szindróma teljesen más jelentéssel bír. Nagymamáink nagy valószínűséggel otthoni mamák voltak, a családi értékek időn és tradíciókon átívelő hagyományaival. A mi anyukáinknak viszont be kellett menniük a munkahelyeikre, hogy hozzájáruljanak a család megélhetéséhez. Mire nekünk is saját gyerekeink lettek, az otthoni anyuka intézménye már elavulttá vált.
Ez azt jelenti, hogy a gyerekeinket bébiszitterek, és tanárok nevelték fel. Ez nem egy rossz dolog, de most sok 50 év feletti nő úgy érzi, hogy soha nem alakulhatott ki olyan szoros kötődés a gyerekeivel, mint ahogy azt a múltbeli nők képesek voltak elérni.
Egyrészt biztosak vagyunk benne, hogy a gyerekeinknek megvan a maguk esze, és képesek saját döntéseket hozni és a saját életüket élni. Másrészről ott van a mély bűntudat. Megadtam nekik az alapvető értékeket? Megadtam nekik mindent amit tudtam? Most már felnőttek és nem tudjuk őket megváltoztatni. Most már csak a szomorúságot érezzük és reméljük, hogy minden a legjobban fog alakulni.
Egy mai nőnek nem szabadna bűntudatot érezni azzal kapcsolatban, hogy hogyan nevelte fel a gyerekeit. A saját személyed, a sikeres pályafutásod és a saját életedet a legjobb példa a gyerekeid számára. Ebből a példából sokkal többet tudnak tanulni, mint bármi másból, amit meg tudtál volna tanítani nekik, ha otthon maradsz velük 18 éven át.
Ha végül úgy döntenek, hogy elhagyják a szülői házat és önálló életet alakítanak ki, büszkeség tölt el téged, hogy a gyerekeid rendelkeznek azokkal a képességekkel, amelyekre szükségük van ahhoz, hogy boldoguljanak a világban. Természetesen az érzelmek megmaradnak. Az anyai szerep megváltozik, de nem annyira, mint a korábbi generációknál. Az átmenetnek sokkal könnyebbnek kell lennie. Soha ne feledd, hogy a gyerekeidnek szüksége van rád és szeretni fognak, függetlenül attól, hogy hány évesek.
Mit tehetsz a gyerekeidért?
Moss fogat, edd meg a zöldséget stb. ezek a dolgok fontosak, de a gyereknek a mai világban nagyobb szüksége van arra, hogy megtanulja, hogy kezelje a pénzügyeit. Fiatal koruktól meg kell tanítani őket arra, hogy osszák be a pénzt, hogy spóroljanak, hogy figyeljen a hitelre és bölcsen fektessen be. Ezek ugyanolyan fontosak – és értékes tudást adnak, – mint az egészséges életmód.
Az a mondás járja, hogy a pénz nem boldogít. De a pénzügyi gondok még az esélyét is elrontják a boldogságnak. Az élet az egyensúlyról szól: kiegyensúlyozott étrendről, kiegyensúlyozott társadalmi életről és kiegyensúlyozott pénzügyi helyzetről. Mire mi magunk szembesülünk az üres fészek szindrómával, remélhetőleg már megtanultuk a leckét. Ez a lecke a legjobb ajándék, amit a gyerekeinknek valaha is adhatunk.
De ezt a leckét magunknak kell megmutatnunk és nem csak beszélni róla. Sokkal többet taníthatunk példamutatással, mint tanítással. Főleg akkor, ha a gyerekeink több időt töltenek másokkal, mint velünk. Tedd rendbe a saját pénzügyeidet és a gyerekeidnek egészséges, boldog pénzügyi jövője lesz.
Miután ezt megtetted, élvezheted a társaságát azoknak a gyönyörű gyerekeknek, akiket felneveltél és szórakozhatsz az unokáiddal is.
Az élet 50 év után, és az üres fészek szindróma már nem is olyan stresszes, mint valaha volt. Jó pénzügyi stratégiával, jövedelmező karrierrel és egészséges életmóddal erőfeszítés nélkül tudod venni az akadályokat. Ráadásul biztos lehetsz benne, hogy felneveltél egy egészséges, boldog és biztos pénzügyi alapokon álló generációt, akik készen állnak a nagybetűs életre.
www.livingbetter50.com nyomán