A fiatal lányok közötti erőszak egyre növekszik. Ez a viselkedés már a kisiskolás (néha óvodás) korban megfigyelhető. Számos tényező járul hozzá ehhez a növekedéshez, pl. társadalmi kirekesztés, csapatszellem, szóbeszéd terjedése és a lányok internetes zaklatása.
A lányok ma már olyan szintű versenyben vannak egymással, ami már megmérgezi a lelküket. A sport, az iskolán kívüli tevékenységek egészségesen hatnak a lányok együtt tanulására, és együttműködésére. De sokan elsősorban a nyerésre törekednek, a csúcsra való törekvésre összpontosítanak, és a jutalom a sikerért óriási. A sikerorientált kultúránkban arra neveljük a lányainkat, hogy mindenáron győzzenek, és ez vezet a „gonosz lány” kultúrához.
A lányok küszködnek a teljesítmény és a tökéletesség nyomása alatt. A lányokat folyamatosan értékelik az eredményeik alapján, és ez arra készteti a lányokat, hogy elfogadják őket ahelyett, hogy önbizalmukat és rugalmasságukat növelnék.
Nem hagyhatjuk figyelmen kívül a technológia és a közösségi média szerepét sem, amikor megpróbáljuk megérteni a lányok agresszióját. Már-már szinte küzdelem a minél több like megszerzése, ezenfelül még az internetes megjelenés szükségessége, ami áthatja lányaink életét.
Fontos megnézi azokat a viselkedéseket, amitől „gonosz lány”-nak neveznek valakit, és hogy a szülők hogy tudnak segíteni lányuknak pozitív döntéseket hozni. A jó hír az, hogy a lányok képesek jó irányba változtatni.
Vigyázz ezekre a jelekre:
- Lánya szigorúan felügyeli a társait, testvéreit,
- Rendszeresen alakít csoportokat, aztán másokat kizár belőle,
- A barátokat és testvéreket fenyegető eszközökkel rendszabályozza meg,
- Kegyetlen dolgokat mond, vagy csak viccel vele,
- A népszerűségre összpontosít,
- Gyakran változtatja a legjobb barátait,
- Hiányzik a felnőttek iránti tisztelete,
- Abnormális mértékben akar versenyezni már lányokkal.
Az önbecsülés megteremtése egy kemény belső munka, és valójában sok „gonosz lány” ezzel a feladattal küzd. A szülők azzal segíthetnek lányaik önbecsülésének támogatásában, ha támogató és nem ellenőrző szerepet töltenek be az életükben. Sokat beszélgetnek egymással, miközben meghallgatják lányuknak mire van szüksége és mit akar csinálni. Sokszor a szülők beíratják lányukat sportolni, mert úgy gondolják, hogy ez jó út ahhoz, hogy egészséges önértékelés alakuljon ki náluk. Ezzel ellentétben a lányoknak saját álmaikat kell követniük és saját érdekükre kell összpontosítaniuk.
Mit tehet a szülő?
A közösségi médiában való megjelenés sok lány számára küzdelem, és a kialakult negatív tapasztalatok által is csökken az önbecsülésük. Fontos, hogy a nyílt és becsületes kommunikációra koncentráljunk akkor, amikor a közösségi média kockázatairól és előnyeiről beszélünk. Kérdezd meg a lányod, hogy melyik alkalmazást használja leginkább és mit szeret rajta. Kérdezd meg tőle, hogy látja-e ennek a pozitív és negatív hatását és hogyan kezeli a konfliktusokat a közösségi médiában. Fontos, hogy egészséges határokat állítsunk be náluk. Meg kell tanítanunk nekik, hogy lefekvés előtt 1 órával már ne használják az internetet és egy másik szobában töltsék fel eszközeiket. Olyan modellt kell kialakítani, amelynek egészséges kapcsolata van a médiával. Amikor a lányok azt látják a szüleiktől, hogy azok oda vannak ragasztva a képernyőhöz, akkor ezzel azt az üzenetet kapják, hogy az állandó digitális kapcsolat az egészséges.
A szülők a lányokkal találják meg az egészséges egyensúlyt pl. Nem posztolok képeket a barátaimról az engedélyük nélkül; Ha modortalansággal, bunkósággal találkozom, akkor ki fogok állni másokért; Ha nem tudok kezelni egy helyzetet, akkor kaphatok segítséget másoktól.
Amit még meg tudunk csinálni, hogy a „gonosz lány” előnyére fordítjuk a magabiztos viselkedését. A lányoknak meg kell tanulniuk, hogy van hangjuk és a hangjuk együtt erősebb, és a gondolataik és ötleteik számítanak. Sok lány úgy érzi, mintha taposómalomban élne. Amit hallaniuk kell az az, hogy a szüleik bíznak bennük, hogy pozitív döntéseket hoznak, hogy tesznek a saját jövőjükért, és pozitívan viszonyulnak más lányokkal való kapcsolatukhoz.
foxnews.com nyomán